Rádio Šport

BODY MISSION

BODY MISSION

s Jánom Sotákom v Športových puzzle rádia Šport

celý článok

Športové puzzle

Športové puzzle

s Jurajom Vančíkom. Každý druhý piatok od 15-tej hodiny

celý článok

Junior Klub

Junior Klub

relácia o mladých a pre mladých, v sobotu od 12.00 do 15.00 hod.

celý článok

Dnešný program vysielania

 • 16:00 - 20:00 hod.
  Športová vlna
   
  pozvánky na podujatia, reportáže, živé vstupy, zaujímaví hostia, spravodajstvo, výsledkový servis, publicistika a súťaže

 • 20:00 - 21:00 hod.
  Voľná jazda
   
  pravidelný spravodajský servis, sumárne informácie, športové rubriky, športový kalendár, či servis pre tipujúcich

 • 21:00 - 22:00 hod.
  Sezónne športy
   
  V lete sme na vode a pod slnečným žiarením, v zime si užívame zasnežené svahy a ľadové plochy.

 • 22:00 - 23:00 hod.
  Futbalové návraty
   
  Pohľad na dianie v najpopulárnejšom športe planéty v uplynulých dňoch.

 • 23:00 - 00:00 hod.
  Hudobná vlna
   
  hudobný blok Rádia Šport

MS v hokeji 2012

Rubriky - MS v hokeji 2012

Napriek tomu, že majstrovstvá sveta v hokeji budú tohto roku v tieni londýnskej olympiády a majstrovstiev Európy vo futbale, Rádio Šport sa na fínsko-švédsky hokejový vrchol sezóny pripravilo s plnou vážnosťou. Dianie v slovenskej reprezentácii a samotná situácia na majstrovstvách sveta bude v máji dominantnou témou nášho vysielania. „Veríme, že naša programová ponuka je dostatočne široká a pestrá, aby sme si udržali vašu priazeň, milí poslucháči. Tak ako naši hokejisti vás budú chcieť potešiť svojimi dobrými výkonmi, Rádio Šport vás bude chcieť potešiť kvalitným vysielaním,“ zdôrazňuje programový riaditeľ Rádia Šport Pavol Gašpar.

Na čo všetko sa teda môžete tešiť? Aké sú naše hlavné programové tromfy? Sme veľmi radi, že s pravidelnou spoluprácou s Rádiom Šport počas tohtoročného šampionátu súhlasil jeden z najobľúbenejších hráčov z tímu majstrov sveta z roku 2002 Vladimír Országh. „Angažovali sme naozaj exkluzívneho a erudovaného hosťa, ktorý si svojimi vyjadreniami a pohotovými reakciami v pozícii televízneho spolukomentátora získal rešpekt odborného a priazeň laického publika. Rádio Šport využilo, že vopred naplánované klubové povinnosti Vlada Országha tentoraz nepustili do Helsínk. Od Vlada Országha si sľubujeme výrazné oživenie nášho šampionátového vysielania,“ so spokojnosťou v hlase oznámil organizačný riaditeľ Rádia Šport Branislav Lacko.

Kolektív Rádia Šport na tri hokejové týždne opustil programový riaditeľ a moderátor Pavol Gašpar, ktorý prijal ponuku RTVS a bude verejnoprávnej televízii pomáhať ako komentátor a moderátor. „Je pre nás cťou, že RTVS siahla po človeku z Rádia Šport. Pre Paľa Gašpara to bude jubilejný desiaty hokejový šampionát a televízny divák teda nepríde o známy hlas, na ktorý si počas predchádzajúcich sezón zvykol nielen počas hokejových majstrovstiev sveta. Rádio Šport tak zároveň po dohode s RTVS získalo vďaka Paľovi Gašparovi ďalší pohľad na dianie na turnaji priamo v jeho epicentre. Je to výhodná kooperácia pre všetky strany. Paľo Gašpar sa bude v našom éteri pravidelne pripomínať nielen prostredníctvom hokejových postrehov a hodnotení, ale aj vďaka zážitkovému zvukovému blogu, v ktorom sa nebude venovať výhradne len hokejovej problematike,“ vystihol organizačný riaditeľ Rádia Šport Branislav Lacko pomer medzi personálnou stratou a programovým obohatením v prípade krátkodobého presunu Pavla Gašpara do komentátorského „dresu“ RTVS.

Ďalšou špeciálnou rubrikou počas MS v hokeji bude Tipovačka moderátoriek“, v ktorej sa naši poslucháči môžu tešiť na unikátny súboj trojice slovenských športových moderátoriek. Mária Pietrová z RTVS, Lenka Čviriková-Hriadeľová z TV JOJ a Petra Ázacis z TA3 je naozaj exkluzívna spoločnosť dám, ktoré dennodenne oznamujú športové výsledky televíznym divákom. Súboj krásy týchto troch nádherných dám by bol nesmierne náročný a rozhodoval by individuálny vkus, u nás však budú športové moderátorky súperiť v tipovaní, teda v disciplíne kombinujúcej znalosti a nevyhnutnú dávku intuície.

Keďže v máji uplynie presne desať rokov od historickej korunovácie slovenského tímu za najlepšiu hokejovú reprezentáciu na svete, tomuto okrúhlemu jubileu sa budeme venovať v našom vysielaní počas tohtoročného hokejového šampionátu v dvoch samostatných rubrikách. Jedna sa volá „Zlatý denník“ a chronologicky rekapituluje dianie, ktoré pútalo maximálnu dávku pozornosti na deň presne pred desiatimi rokmi. V druhej rubrike nazvanej „Spomienky na Göteborg“ si vypočujete reminiscencie priamych aktérov na historický úspech slovenského hokeja. Retrospektívne náhľady do obdobia pred jednou dekádou ponúknu hráči, členovia realizačného tímu či športoví novinári, ktorí sa zúčastnili na nezabudnuteľnom podujatí s víťaznou finálovou bodkou. „Je to prvé okrúhle výročie od nášho zatiaľ jediného majstrovského titulu, preto by sme v našom vysielaní aj takýmto spôsobom radi vzdali hold zlatej generácii slovenského hokeja. Mnohí z nej ešte stále pokračujú v aktívnej činnosti, ale časť už prechádza aj na iné miesta v hokejovom hnutí. Majstri sveta z roku 2002 budú navždy symbolizovať unikátne zjednotenie slovenskej verejnosti a to je udalosť, ktorá jednoznačne presiahla rámec športového turnaja,“ vysvetlil programový riaditeľ Rádia Šport Pavol Gašpar.

Tohtoročný šampionát však bude mať mimioriadny význam aj pre budúcnosť slovenského hokeja. Na základe dlhodobého rebríčka Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) sa práve po tomto turnaji uzavrie skupina deviatich krajín, ktoré sa priamo kvalifikujú na hokejový turnaj na ZOH 2014 v Soči. Dobre si pamätáme na peripetie, ktoré mal náš tím so zabezpečením si účasti na olympiádach v Nagane či v Salt Lake City. Vo Fínsku a Švédsku sa bude hrať aj podľa nového hracieho formátu. V základnej skupine sa slovenská reprezentácia stretne so siedmymi súpermi. Všetkých sedem štátov na rôznom stupni hokejového vývoja si predstavíme v rubrike „Očami znalcov národa“. V nej sa budú krajinám našich súperov venovať športovci, ktorí v nich prežili aspoň časť svojej kariéry. Značný priestor v éteri Rádia Šport dostanú prirodzene aj hokejové legendy, ktoré si gloriolu vydobyli ešte vo farbách bývalej federácie, a nebolo ich veru málo.

Rss


zobraziť RSS kanály

 

Hitparáda

Športovec roka 2018

 1. Anastasia Kuzminová, biatlon
 2. Peter Sagan, cyklistika
 3. Zuzana Rehák Štefečeková, športová streľba
 4. Petra Vlhová, lyžovanie
 5. Matej Tóth, atletika
 6. Erik Varga, športová streľba
 7. Alexander Slafkovský, vodný slalom
 8. Paulína Fialková, biatlon
 9. Marek Hamšík, futbal
 10. Henrieta Farkašová, lyžovanie

zobraziť celý rebríček

 

Facebook

 
Nase tipy

Športové správy

 
 
Stránku vytvoril www.eurosite.sk
design: MassMedia