Športové puzzle

Športové puzzle

s Jurajom Vančíkom. Každý piatok od 15-tej hodiny.

celý článok

Junior Klub

Junior Klub

relácia o mladých a pre mladých, v sobotu od 12.00 do 15.00 hod.

celý článok

Športové puzzle

Športové puzzle

Každý deň od 15.00 hod. pestrá skladačka, v ktorej športovci nehovoria iba o športe

celý článok

Dnešný program vysielania

 • 16:00 - 20:00 hod.
  Športová vlna
   
  pozvánky na podujatia, reportáže, živé vstupy, zaujímaví hostia, spravodajstvo, výsledkový servis, publicistika a súťaže

 • 20:00 - 00:00 hod.
  Hudobná vlna
   
  hudobný blok Rádia Šport

Švédi zdolali húževnatých Nemcov a znova sú v prvej štvorke

Rolu favorita potvrdili po českých hokejistoch aj hráči Švédska, ktorí si vo večernom štvrťfinálovom zápase poradili s húževnatými Nemcami a po výsledku 5:2 postúpili do semifinále. Tri korunky tak len potvrdili svoju povesť semifinálového mužstva, medzi najlepšou štvorkou sa v posledných rokoch objavili častejšie ako ktorýkoľvek iný svetový tím. Od zápasu sa očakávala najmä pozorná defenzívna hra, ktorá je cnosťou oboch mužstiev, a aj preto prekvapil úvod, keď Švédi otvorili skóre Thornbergom už v 27 sekunde a Nemci kontrovali v tretej minúte zápasu gólom Bartu. Inkasovaný gól Nemcov bol ďalším z kategórie vlastných, na ktoré majú hráči tejto krajiny na šampionáte obrovskú smolu. Švédi sa ešte v priebehu prvej tretiny znova dostali do vedenia a do šatní tak odchádzali o niečo spokojnejší.

Druhé dejstvo prinieslo rovnaký výsledok, takisto sa skončilo 2:1 a aj keď po 40 minútach svietil na ukazovateli stav 4:2, z nasadenia nemeckého tímu bolo každému jasné, že ešte nie je o ničom rozhodnuté. Stačil jeden kontaktný gól a zo zápasu mohla byť dráma. Tá sa ale napokon nekonala, keďže v poslednom dejstve sa po druhýkrát v zápase presadil Thornberg a stanovil tak konečné skóre na 5:2.

Pre Nemcov sa tak turnaj skončil. Minuloročné štvrté miesto síce neobhájili,  potvrdili tak ale svoj prienik do širšej svetovej špičky a víťazstvá nad Ruskom a Slovenskom budú nadlho patriť medzi ich najcennejšie výsledky. Tréner Uwe Krupp vyjadril v prvom pošampionátovom hodnotení spokojnosť: "Teší ma hra nášho mužstva. Vytvorili sme si šance, ktoré sme však nevyužili. Súper naše zaváhania potrestal. Turnaj sa pre nás skončil, sme však s vystúpením na ňom veľmi spokojní.“ Švédi sa v bojoch o medaily stretnú s doposiaľ suverénnym výberom Českej republiky.

Rss


zobraziť RSS kanály

 

Hitparáda

Športovec roka 2017

 1. Peter Sagan, cyklistika
 2. Petra Vlhová, zjazdové lyžovanie
 3. Veronika Velez Zuzulová, zjazdové lyžovanie
 4. Ján Volko, atletika
 5. Magdaléna Rybáriková, tenis
 6. Marek Hamšík, futbal
 7. Alexander Slafkovský, vodný slalom
 8. Peter Hámor, horolezectvo
 9. Peter Gelle a Adam Botek, rýchl. kanoistika
 10. Ladislav a Peter Škantárovci, vodný slalom

zobraziť celý rebríček

 

Partneri

Facebook

 
Nase tipy

Športové správy

 
 
Stránku vytvoril www.eurosite.sk
design: MassMedia