Každý deň od 15.00 hod. pestrá skladačka, v ktorej športovci nehovoria iba o športe

celý článok

Dnešný program vysielania

• 16:00 - 20:00 hod.
    Športová vlna

pozvánky na podujatia, reportáže, živé vstupy, zaujímaví hostia, spravodajstvo, výsledkový servis, publicistika a súťaže

• 20:00 - 00:00 hod.
    Hudobná vlna

hudobný blok Rádia Šport

Švédi zdolali húževnatých Nemcov a znova sú v prvej štvorke

Rolu favorita potvrdili po českých hokejistoch aj hráči Švédska, ktorí si vo večernom štvrťfinálovom zápase poradili s húževnatými Nemcami a po výsledku 5:2 postúpili do semifinále. Tri korunky tak len potvrdili svoju povesť semifinálového mužstva, medzi najlepšou štvorkou sa v posledných rokoch objavili častejšie ako ktorýkoľvek iný svetový tím. Od zápasu sa očakávala najmä pozorná defenzívna hra, ktorá je cnosťou oboch mužstiev, a aj preto prekvapil úvod, keď Švédi otvorili skóre Thornbergom už v 27 sekunde a Nemci kontrovali v tretej minúte zápasu gólom Bartu. Inkasovaný gól Nemcov bol ďalším z kategórie vlastných, na ktoré majú hráči tejto krajiny na šampionáte obrovskú smolu. Švédi sa ešte v priebehu prvej tretiny znova dostali do vedenia a do šatní tak odchádzali o niečo spokojnejší.

Druhé dejstvo prinieslo rovnaký výsledok, takisto sa skončilo 2:1 a aj keď po 40 minútach svietil na ukazovateli stav 4:2, z nasadenia nemeckého tímu bolo každému jasné, že ešte nie je o ničom rozhodnuté. Stačil jeden kontaktný gól a zo zápasu mohla byť dráma. Tá sa ale napokon nekonala, keďže v poslednom dejstve sa po druhýkrát v zápase presadil Thornberg a stanovil tak konečné skóre na 5:2.

Pre Nemcov sa tak turnaj skončil. Minuloročné štvrté miesto síce neobhájili,  potvrdili tak ale svoj prienik do širšej svetovej špičky a víťazstvá nad Ruskom a Slovenskom budú nadlho patriť medzi ich najcennejšie výsledky. Tréner Uwe Krupp vyjadril v prvom pošampionátovom hodnotení spokojnosť: "Teší ma hra nášho mužstva. Vytvorili sme si šance, ktoré sme však nevyužili. Súper naše zaváhania potrestal. Turnaj sa pre nás skončil, sme však s vystúpením na ňom veľmi spokojní.“ Švédi sa v bojoch o medaily stretnú s doposiaľ suverénnym výberom Českej republiky.