P-T-S 2019

BODY MISSION

BODY MISSION

s Jánom Sotákom v Športových puzzle rádia Šport

celý článok

Športové puzzle

Športové puzzle

s Jurajom Vančíkom. Každý druhý piatok od 15-tej hodiny

celý článok

Junior Klub

Junior Klub

relácia o mladých a pre mladých, v sobotu od 12.00 do 15.00 hod.

celý článok

Dnešný program vysielania

 • 16:00 - 20:00 hod.
  Športová vlna
   
  pozvánky na podujatia, reportáže, živé vstupy, zaujímaví hostia, spravodajstvo, výsledkový servis, publicistika a súťaže

 • 20:00 - 21:00 hod.
  Voľná jazda
   
  pravidelný spravodajský servis, sumárne informácie, športové rubriky, športový kalendár, či servis pre tipujúcich

 • 21:00 - 22:00 hod.
  Palubovkové športy
   

 • 22:00 - 23:00 hod.
  Menšinové športy
   
  Na vlnách rádia Šport sa pravidelne venujeme športom, ktoré v iných mediách priestor nedostávajú.

 • 23:00 - 00:00 hod.
  Hudobná vlna
   
  hudobný blok Rádia Šport

Rotary klub: Výmenní zahraniční študenti na Medzinárodnom maratóne mieru

Rotary International je najstaršia servisná klubová organizácia na svete, má viac ako 33 000 Rotary klubov pôsobiacich vo viac než 200 krajinách a geografických oblastí. Jej vyše 1,2 milióna členov dobrovoľne venuje svoj čas a schopnosti v prospech služby druhému, a to tak v rámci vlastnej obce, tak i v medzinárodnom merítku. V rotariánskom motte SERVICE ABOVE SELF (služba druhému pred vlastným záujmom) je vyjadrený humanitárny duch spoločenstva. Medzi úspešné projekty patrí organizovanie výmenných pobytov pre študentov do celého sveta.

 

V Košiciach najstarší Rotary Klub Košice (RC Košice) realizuje výmenné pobyty pre košických študentov a zároveň prijíma zahraničných študentov z celého sveta už takmer 20 rokov. Našich zahraničných študentov  nájdete v triedach na gymnáziu na Poštovej. Učia sa po slovensky, spoznávajú kultúru, tradície a krásy Slovenska a po 10 mesačnej výmene sa vracajú domov so zážitkami na celý život a s pocitom, že vo svojom srdci majú druhý domov.

 

Tento rok, prvý krát RC Košice organizuje účasť zahraničných výmenných študentov z celého Slovenska na MMM, ktorí tu v rámci výmenného programu v tomto školskom roku študujú.

Pre študentov program začína už v sobotu, kedy sa zúčastnia sprievodného programu ako nesúťažnej disciplíny „Vybehaj to s Matejom (Tóthom)“, zažijú zapaľovanie maratónskeho ohňa a zoznámia sa s večernými Košicami počas festivalu Biela Noc. V samotnú maratónsku nedeľu si zasúťažia na Minimaratóne a niektorí odvážnejší sa chystajú aj na polmaratón. Na náš košický víkend sa prihlásilo spolu 25 študentov z exotických krajín ako Argentína, Brazília, Kolumbia, Mexico, USA a Taiwan. Študenti budú bývať v Rotary rodinách, ktoré sa o nich postarajú počas celého víkendu.

Ako došlo k tomuto nápadu? Juraj Mičko, ktorý zastáva v klube post Youth Exchange Officer, a má na starosti práve výmenných študentov: „Minulý rok som na beh nahovoril naše výmenné študentky z USA a Kolumbie. Videl som ich radosť z toho, že sa prekonali a zvládli to. Podporujem mladých a zdravý životný štýl, aby išli ruka v ruke, a predsa, beh je jedna z najjednoduchších foriem športu. Zároveň chcem ako Košičan predstaviť naše mesto svetu a podporiť MMM nielen svojou účasťou, ale povzbudiť ďalších.“

 

McCartney Register zo Spojených štátov amerických: „Myslím si, že je to veľká príležitosť pre výmenných študentov priateľsky si zapretekať a vidieť Košice! Biela Noc a maratón bol definitívne jeden z mojich najobľúbenejších víkendov počas mojej celej výmeny.“

 

Veríme, že všetci naši študenti zažijú špecifickú atmosféru mesta, nadviažu nové priateľstvá a zároveň podporia myšlienku vzájomného porozumenia, ktoré prekračuje hranice. Košický maratónsky slogan „Try once, love forever“ bude určite platiť aj pre našich výmenných študentov.

Rss


zobraziť RSS kanály

 

Hitparáda

Športovec roka 2018

 1. Anastasia Kuzminová, biatlon
 2. Peter Sagan, cyklistika
 3. Zuzana Rehák Štefečeková, športová streľba
 4. Petra Vlhová, lyžovanie
 5. Matej Tóth, atletika
 6. Erik Varga, športová streľba
 7. Alexander Slafkovský, vodný slalom
 8. Paulína Fialková, biatlon
 9. Marek Hamšík, futbal
 10. Henrieta Farkašová, lyžovanie

zobraziť celý rebríček

 

Facebook

 
P-T-S 2019
Nase tipy

Športové správy

 
 
Stránku vytvoril www.eurosite.sk
design: MassMedia