Každý deň od 15.00 hod. pestrá skladačka, v ktorej športovci nehovoria iba o športe

Športové puzzle s Jurajom Vančíkom

Túžite nahliadnuť za dvere kliník, ordinácií špičkových lekárov ale i spôsob tréningu, trénerov a športovcov?

• 16:00 - 20:00 hod.
    Športová vlna

pozvánky na podujatia, reportáže, živé vstupy, zaujímaví hostia, spravodajstvo, výsledkový servis, publicistika a súťaže

• 20:00 - 00:00 hod.
    Hudobná vlna

hudobný blok Rádia Šport

Prvý krok sme zvládli, Slovinci nám ale nič nedarovali

Ťažký a náročný bol prvý krok našich reprezentantov na domácom svetovom šampionáte. Slovinci – papierovo o triedu až dve slabší od hráčov s dvojkrížom – nás trápili od prvej minúty a aj keď v ofenzíve príliš nežiarili, obranné povinnosti si spĺňali na sto percent. Aj preto sa nášmu výberu presadzovalo mimoriadne ťažko a aby toho nebolo málo, súper sa dostal v 23. minúte do vedenia Kranjcovým gólom. Slovákov ale tento presný zásah nezložil, veď doma ani nemohol a gólmi Šatana, Hossu a Bartečka napokon skóre otočili a tešia sa zo zisku troch bodov.

Strelec od modrej pri víťaznom góle na 2:1 Peter Podhradský po zápase len s námahou chytal dych. „Je to cenné víťazstvo, ktoré sme všetci potrebovali. To je pre nás všetkých dôležité,“ okomentoval zápas obranca, ktorého delovku od modrej tečoval od siete Marcel Hossa a dodal: „Som unavený, nevládzem, už sa teším do kabíny.“

Obranca Slovenska Milan Jurčina nezabudol po zápase ani na skvelých fanúšikov, ktorí vytvorili jedinečnú atmosféru: „Už pred zápasom sme vedeli, že nás budú hnať dopredu, a to sa aj splnilo. Chceme obecenstvu poďakovať, bolo vynikajúce."