Športové puzzle

Športové puzzle

s Jurajom Vančíkom. Každý piatok od 15-tej hodiny.

celý článok

Junior Klub

Junior Klub

relácia o mladých a pre mladých, v sobotu od 12.00 do 15.00 hod.

celý článok

Športové puzzle

Športové puzzle

Každý deň od 15.00 hod. pestrá skladačka, v ktorej športovci nehovoria iba o športe

celý článok

Dnešný program vysielania

 • 16:00 - 20:00 hod.
  Športová vlna
   
  pozvánky na podujatia, reportáže, živé vstupy, zaujímaví hostia, spravodajstvo, výsledkový servis, publicistika a súťaže

 • 20:00 - 21:00 hod.
  Voľná jazda
   
  pravidelný spravodajský servis, sumárne informácie, športové rubriky, športový kalendár, či servis pre tipujúcich

 • 21:00 - 22:00 hod.
  Kompas
   
  lavína informácii, rozhovorov, zvukových správ z najzaujímavejších podujatí, ale aj servisných informácií

 • 22:00 - 23:00 hod.
  Tenisový megazín
   

 • 23:00 - 00:00 hod.
  Hudobná vlna
   
  hudobný blok Rádia Šport

Pre Čechov čierny piatok trinásteho

Zlatý sen českých hokejistov zostane nedosnívaný. Obhajcovia titulu majstrov sveta nestačili v piatkovom semifinále na mužstvo Švédska a po prehre 2:5 si zahrajú už iba o bronzové medaily. Suveréni doterajšieho priebehu šampionátu tak zakopli vôbec po prvýkrát a hneď vo veľmi nepríjemnej chvíli.

Čierny piatok trinásteho pritom pre Čechov vôbec nezačal zle. Po prvej tretine, ktorá góly nepriniesla a nebola ani hokejovo veľkým pôžitkom, prišiel ich bleskový vstup do druhej časti hry. Eliáš skóroval z bezprostrednej blízkosti už v 21. minúte a zdalo sa, že zopakovať minuloročné finále by nemuselo byť nereálne. Už o štyri minúty ale z vôbec prvej presilovky v zápase vyrovnal Berglund, keď jeho strelu od modrej ešte tečoval v dráhe puku ležiaci kapitán Tomáš Rolínek. Švédom ale stav 1:1 nestačil a o ďalších desať minút sa po milimetrovej prihrávke Sjorgena presadil Bäcklund. No a keď v 49. minúte pridal tretí gól Troch koruniek Ericsson, zdalo sa byť rozhodnuté. Česi sa v podobnej situácii ocitli vôbec po prvýkrát na turnaji a už s ňou nevedeli nič spraviť. Aj preto si severania naďalej užívali skvelý zápas, čo potvrdil gólom sedem minút pred koncom Kruger.  Svoj druhý presný zásah v stretnutí následne pridal Eliáš, ním ale už len korigoval na 2:4 z pohľadu obhajcov titulu. Tí v závere skúsili aj hru bez brankára, želaný úspech ale nepriniesla, ba naopak,  Berglundovi sa podarilo vsietiť piaty gól Švédska. O veľkom sklamaní sa po zápase vyjadroval český útočník Petr Hubáček: "Prvá prehra na turnaji, stopka do finále a obrovské sklamanie. Švédi boli dnes najťažším protivníkom a bolo to ťažké."

Hubáček následne aj priznal, že víťazstvo Švédov bolo zaslúžené. Jeho tím sa tak musí zmieriť len s bojom o bronzovú medailu: "Viedli sme 1:0, ale spravili sme zbytočný faul a dostali gól v oslabení. Začali sme hrať hore-dole, ponúkali sme Švédom voľné priestory a oni mali čím ďalej, tým viac šancí. Dlho nás ešte držal brankár Pavelec, Švédi napokon ale príležitosti využili a vyhrali."

Rss


zobraziť RSS kanály

 

Hitparáda

Športovec roka 2018

 1. Anastasia Kuzminová, biatlon
 2. Peter Sagan, cyklistika
 3. Zuzana Rehák Štefečeková, športová streľba
 4. Petra Vlhová, lyžovanie
 5. Matej Tóth, atletika
 6. Erik Varga, športová streľba
 7. Alexander Slafkovský, vodný slalom
 8. Paulína Fialková, biatlon
 9. Marek Hamšík, futbal
 10. Henrieta Farkašová, lyžovanie

zobraziť celý rebríček

 

Facebook

 
Nase tipy

Športové správy

 
 
Stránku vytvoril www.eurosite.sk
design: MassMedia