Relácia pre milovníkoch motorizmu, aktuálne novinky z diania v automobilkách a trendy v motoristickom priemysle.

• 23:00 - 00:00 hod.
    Hudobná vlna

hudobný blok Rádia Šport

Pre Čechov čierny piatok trinásteho

Zlatý sen českých hokejistov zostane nedosnívaný. Obhajcovia titulu majstrov sveta nestačili v piatkovom semifinále na mužstvo Švédska a po prehre 2:5 si zahrajú už iba o bronzové medaily. Suveréni doterajšieho priebehu šampionátu tak zakopli vôbec po prvýkrát a hneď vo veľmi nepríjemnej chvíli.

Čierny piatok trinásteho pritom pre Čechov vôbec nezačal zle. Po prvej tretine, ktorá góly nepriniesla a nebola ani hokejovo veľkým pôžitkom, prišiel ich bleskový vstup do druhej časti hry. Eliáš skóroval z bezprostrednej blízkosti už v 21. minúte a zdalo sa, že zopakovať minuloročné finále by nemuselo byť nereálne. Už o štyri minúty ale z vôbec prvej presilovky v zápase vyrovnal Berglund, keď jeho strelu od modrej ešte tečoval v dráhe puku ležiaci kapitán Tomáš Rolínek. Švédom ale stav 1:1 nestačil a o ďalších desať minút sa po milimetrovej prihrávke Sjorgena presadil Bäcklund. No a keď v 49. minúte pridal tretí gól Troch koruniek Ericsson, zdalo sa byť rozhodnuté. Česi sa v podobnej situácii ocitli vôbec po prvýkrát na turnaji a už s ňou nevedeli nič spraviť. Aj preto si severania naďalej užívali skvelý zápas, čo potvrdil gólom sedem minút pred koncom Kruger.  Svoj druhý presný zásah v stretnutí následne pridal Eliáš, ním ale už len korigoval na 2:4 z pohľadu obhajcov titulu. Tí v závere skúsili aj hru bez brankára, želaný úspech ale nepriniesla, ba naopak,  Berglundovi sa podarilo vsietiť piaty gól Švédska. O veľkom sklamaní sa po zápase vyjadroval český útočník Petr Hubáček: "Prvá prehra na turnaji, stopka do finále a obrovské sklamanie. Švédi boli dnes najťažším protivníkom a bolo to ťažké."

Hubáček následne aj priznal, že víťazstvo Švédov bolo zaslúžené. Jeho tím sa tak musí zmieriť len s bojom o bronzovú medailu: "Viedli sme 1:0, ale spravili sme zbytočný faul a dostali gól v oslabení. Začali sme hrať hore-dole, ponúkali sme Švédom voľné priestory a oni mali čím ďalej, tým viac šancí. Dlho nás ešte držal brankár Pavelec, Švédi napokon ale príležitosti využili a vyhrali."