V lete sme na vode a pod slnečným žiarením, v zime si užívame zasnežené svahy a ľadové plochy.

Voľná jazda

pravidelný spravodajský servis, sumárne informácie, športové rubriky, športový kalendár, či servis pre tipujúcich

• 15:00 - 16:00 hod.

• 16:00 - 20:00 hod.

pozvánky na podujatia, reportáže, živé vstupy, zaujímaví hostia, spravodajstvo, výsledkový servis, publicistika a súťaže

• 20:00 - 21:00 hod.
    Voľná jazda

• 21:00 - 22:00 hod.

• 22:00 - 23:00 hod.

• 23:00 - 00:00 hod.

Bronz pre Čechov, Rusi na nich znova nestačili

Finále minuloročného šampionátu, zápas osemfinálovej fázy v Bratislave a tentoraz aj duel o bronzovú medailu. Česi proti Rusom, to je už hokejová rozprávka a v nedeľu sme sledovali ďalší z jej dielov. Zdá sa, že aj najvydarenejší.

Súboj, v ktorom už ani jeden z tímov nemal čo stratiť, žiadny však nechcel odísť domov bez medaily. Po vynikajúcom šampionáte si bronz možno viac zaslúžili českí hokejisti, sila Rusov je ale nespochybniteľná a podceňovať ich by si nedovolil asi nik. Aj preto sme čakali skvelý zápas. To, čo sa ale napokon v Bratislave udialo, prekonalo očakávania aj tých najväčších optimistov.

Prvá tretina priniesla päť gólov, výsledok sa v nej otáčal ako na hojdačke. Do vedenia sa dostali Česi Červenkovým gólom, Rusi ale vďaka dvom zásahom Kovaľčuka a Kulikova v priebehu pätnástich sekúnd otočili. Průchovi sa podarilo do minúty vyrovnať, aby minútu pred koncom úvodného dejstva po druhýkrát skóroval Kovaľčuk. Masaker, predčasné finále, niečo neuveriteľné... Aj takéto boli hodnotenia prvej tretiny.

Kto si myslel, že niečo podobné sa už v druhom dejstve nemôže zopakovať, hlboko sa mýlil. Česi sa takticky zomkli, prestali hrať vzadu naplno otvorene a zo sústredenej obrany búšili do Rusov vždy, keď sa naskytla šanca. A tie prišli. Prvá, druhá aj tretia. Využili ich znova Průcha, opäť Červenka a kto iný, ak nie zasa raz Roman Červenka. Šiltovky na ľade na oslavu jeho hetriku boli namieste, Česi zrazu z ničoho nič vyhrávali 5:3. Rusi sa ale nevzdali a v závere druhej tretiny znížil Tarasenko, ktorého gól ešte hlavný arbiter konzultoval s videorozhodcom. Sám strelec však o ňom nemal ani najmenšie obavy, pretože ihneď prestal hrať a aj keď hra nebola prerušená, Tarasenko len stál a opakovane ukazoval na bránu. Právom.

Pred treťou tretinou bolo jasné, že hrať musia najmä Rusi. Český tím viedol 5:4 a od bronzu ho delilo iba 20 minút. No a keď v 47. minúte využil svoju šancu bombou spomedzi kruhov Jan Marek, pochyboval už len málokto. Rusom zrazu došiel dych a na obrat sa už nezmohli. Parádne víťazstvo Čechov napokon potvrdil gólom do prázdnej brány Tomáš Plekanec. Zápas priniesol okrem jedenástich gólov aj ďalší zaujímavý moment, keď v priebehu druhej tretiny Karel Rachůnek doslova nabral na mantinel ruského obra Arťuchina a vyrazil s ním plexisklo. Aj tento moment znamenal dokonanie českej pomsty za Arťuchinove zákroky v prvom vzájomnom zápase.

Hlasy českých hokejistov po zisku bronzu:
Jan Marek: „Je to úžasné. Trikrát v krátkej dobe sme porazili Rusov, a to je dobrá vizitka. Sme neskutočne šťastní, že ten bronz máme. Toto mužstvo a najmä naši skvelí fanúšikovia si zaslúžia obrovskú oslavu.“

Milan Michálek: „Medailu by som zaradil poriadne vysoko, je totiž moja prvá a je to výborný pocit. Verím, že prídu ešte ďalšie.“

Jiří Novotný: „Po fyzickej, ale aj psychickej stránke to bolo veľmi ťažké. Turnajom sme prechádzali perfektne a bez prehry, potom nás zdolali lepšie hrajúci Švédi a nás čakal po nich skvelý ruský tím. Dvakrát poraziť Rusov na MS, k tomu treba aj trošku šťastia a my sme mu išli naproti asi trochu viac.“

Karel Rachůnek: „Som rád, že sa to podarilo. Zápas bol ťažký. Zo začiatku sme mali problém s ich korčuľovaním a kombináciami a aj keď je výsledok divoký, berieme tretie miesto, máme medailu!“